Türkçe Bakış

Türkçe Bakış


Siz Kimsiniz…

14 Ocak 2020 - 10:21


Türkiye Libya’nın meşru hükümeti ile bir anlaşma yaparak Akdeniz’de; İsrail, Fransa, Yunanistan, GKRY, Suudi Arabistan ve Birleşik Arap Emirlikleri tarafından oluşturulan Türkiye karşıtı ittifaka büyük darbe vurdu ve onların Türkiye’yi kıskaca alma isteğini yaptığı bu diplomatik atak ile önlemiş oldu.

Sonra ne yaptı Türk Devleti Libya’nın çağrısı üzerine Kahraman Türk Ordusunu Libya’ya gönderdi.
Çünkü diplomaside yaptığı atağı askeri güç olarak desteklemesi gerekiyordu. Aksi takdirde o diplomatik başarının bir anlamı kalmayacaktı.

Meşru hükümetin savaştığı darbeci General Hafter’i, Türkiye Karşıtı Kooalisyon’da bulunan Fransa, Suudi Arabistan ve Birleşik Arap Emirlikleri destek veriyordu ve Türk devletinin müttefikini koruması gerekiyordu.  
İşte olay bundan sonra başladı önce Türkiye’de bazı çevreler buna tepki göstermeye başladılar.

Başta Amerikan kökenli bir televizyonun haber sunucusu Türk Askerine işgalci diyerek, Türk Devletini petrol için, yer altı kaynakları için oraya giden bir devlet olarak gösterdi.

Aynı kişi daha öncede Kahraman Türk Ordusu terör örgütüne yönelik operasyonlar çerçevesinde Suriye’ye girince yine tepki göstererek binlerce yıllık geçmişe sahip, Türk Milletinin bağrından çıkmış Kahraman Türk Ordusuna işgalci diyerek Türk Bayrağının orada dalgalanmasına tepki göstermişti.

Bu kişi Denizli’de bir belediyenin davetiyle Denizli’ye geldi ve burada vatandaşlarla bir araya geldi.
Tabi gelmeden önce aynı belediyenin MHP ve AK Parti Grup Başkanvekilleri bu haber sunucusunun Türk Milletine, Türk Devletine,  Türk Ordusuna karşı yaptığı açıklamalar nedeniyle gelmesine karşı olduklarını açıkladılar.

Yani biraz kanı olan biraz milli duygulara sahip olan herkesin yapması gerekeni yaptılar.
Türk Ordusunu Libya’da menfaatlerine dokunduğu için Türkiye karşıtı grupta bulunan ülkeler sevmeyebilirdi, bölücü örgüt yanlıları sevmeyebilirdi. Çünkü karşıt kuvvet bunda anormal bir olay yok.
Ama bu ülkede yaşayan birilerinin Türk Devletine laf etmesi, ülkesinin ordusuna hakaret etmesi nasıl bir şeydi…

İhanetin bu kadarı da olmazdı…
Bu ihanete karşı çıkanları trol olmakla suçlamak neydi…
Yunan karşı anladık, Fransız karşı anladık size ne oluyor…
Sizler Yunan’ın, Fransız’ın, Suudi Arabistan’ın, Birleşik Arap Emirliklerinin uşağı mısınız?
Sizlerin kurtuluş savaşında ülkemizi işgal eden Fransız, İngiliz ve Rus kuvvetlerine yol gösteren, onlarla birlikte Türk ordusuna karşı savaşan; Kürt Teali Cemiyeti, Hınçak Pontus Rum Cemiyeti, Taşnak ve Hınçak Komitelerinden farkınız ne.
İşinize gelince demokrasi dersiniz…
Bir Türk vatandaşı ülkesine ihanet eden ve bu ülkenin ortak değerlerine saldırı olduğu zaman karşı çıkmasın mı?
Siz insan hakkı deyince terörist hakkı olarak mı? Algılıyorsunuz?
Yahu siz kimsiniz?
 
Göktürk Türkoğlu 
 
 
   
 

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum