Bora UYSAL

Bora UYSAL


TÜRK VE KAFKAS IRKLARINA YÖNELİK VİRÜS MÜ HAZIRLANIYOR

09 Şubat 2020 - 22:42

YAZAR:BORA UYSAL ÖZİZMİRLİ

 

Yazmış olduğum haber ve köşe yazılarımda intihar ve ölüm haberlerini gündeme taşımam.

Çünkü hergün binlerce insanın vefat ettiği dünyamızda intihar ve ölümleri ,haber değeri görmüyorum.

Üstelik bazı psikolog ve psikiyatrislere göre” Ölüm haberleri” veriliş tarzı itibari ile intiharı önlemiyor aksine toplumu gerip ;insanları  intihara karşı  cesaretlendiriyor.

Türkiye siyanürle ölümlerin arttığı bir zamanda  Azerbaycan Basınını takip ederken bir haber denk geldi ve bende “Acaba?” sorusunu sorduttu.
 
Yayınlandığı tarih  tam “Siyanürle ölüm” haberlerinin olduğu zamanlar.Bugüne kadar emin olamadım “Ulusal basınının dikkatini çeker ilk onlar yayınlasınlar “diye bekledim fakat ya onlarda emin olamadı ya haber dikkatlerini çekmedi yada ben ulusal basındaki haberleri göremedim.

Arkasından Çin’de Korona virüs ortaya çıkınca şimdi yazmaya karar verdim.
İlgili haber’in linkini de aynen yerleştiriyorum.Merak edenler linke tıklayıp translate yardımı ile Azerbaycan Türkçesinden, Türkiye Türkçesine çevirip yazıyı anlayabilirler.
 
Haber linki burada:
 
https://axar.az/news/siyaset/421243.html?fbclid=IwAR310VyPRU3xsBqft4RPsrFERNMV-tlle-KJ0H3SrrEl7GEVtka_YUfrNoE
 
Habere göre ABD-Pentagon’nun Ermenistan’da 10’a yakın tıbbi laboratuvar var.İddiaya göre bu tıbbi laboratuar da Türkiye ve Kafkas milletlerine yönelik bir virüs-zehir denemeleri yapıldığı iddia ediliyor.
 
Bunun üzerine Rus uzmanlar incelemek için laboratuvarlara  girip incelemek istiyorlar.Fakat Ermenistan ve ABD yetkilileri tarafından Rus uzmanlar içeri alınmıyor.
 
Arkasından ; Rusya Dış İşleri Bakanı Lavrov iddiaları araştırmak için apar topar Ermenistan ziyareti gerçekleştiriyor fakat çabası yetersiz kalıp içeri alınmıyor.Üstelik Rusya’nın Sibirya bölümünde Ermenistan kaynaklı virüslere rastlanılıyor.
 
Haber linkinde Siyaset bilimci Eugene Mikhailov şu açıklamayı yapıyor:
 
“Bildiğim kadarıyla yaklaşık 10 tane laboratuvar var.Ermenistan Dışişleri Bakanı daha önce bu laboratuvarlardan dolayı ABD’ye minnettar olduğunu belirtti. Rusya ile Ermenistan arasında bir mutabakat imzalamaması ise  pek çok soruyu gündeme getiriyor.
 
 Çünkü bazen bu laboratuvarlardan virüsler çıkıyor ve Sibirya ülseri ve diğer hastalıkların aniden Ermenistan'da ortaya çıktığını duyuyoruz. Elbette hepsi üzücü.
 
Mikhailov, birkaç yıl önce Rus bilim adamlarının kısmen bu biyolojik laboratuvarların bölümlerine kabul edildiğini sonrada vazgeçtiklerini belirtti:
 
“Sonra hayır dediler, göstermeyeceğiz dediler. Bu, Ermeni laboratuvarlarında biyogüvenlik yöntemlerinin açıkça geliştirildiği anlamına gelir. Bana göre, bazı etnik grupları etkileyen virüsler geliştiriliyor. Türkiye, Kuzey Kafkasya ve Azerbaycan şu anda kabul edilmektedir. Bildiğim kadarıyla, bu alanlar olası epidemiyolojik atakların hedefi. Bu gibi biyolojik laboratuvarların varlığı Erivan için büyük endişe verici bir konudur. Ermenistan'ın Rusya'nın bu laboratuvarlara girmesine izin vermemesinin nedeni budur.”dedi.
 
Benzer habere Azerbaycan Beynelxalq Diaspor Merkezi ve Azerbaycan Türkiye Temsilcisi ve Uluslararası  Asılsız Ermeni İddialarıyla Mücadele Derneği (ASİMDER) Genel  Başkanı Göksel Gülbey’de bahsediyor.Oda yapmış olduğu açıklamalarda Ermenistan’da yaklaşık 10 kadar laboratuar kurulduğunu belirtti.
 
Şimdi bu haberler ne kadar doğrudur bilmiyoruz.Fakat ateş olmayan yerden dumanda çıkmaz.


Türkiye Bağımsızık yolunda önemli adımlar atıyor ve en önemlisi ülke olarak onurlu bir duruş sergiliyor.

Bunun için her türlü önlemi almak durumdayız.  Eğer önlenemezse ekonomik ve plan bazda Çin'den sonra en fazla bizi vurur.(Dikkat ölümlerden bahsetmiyorum.Ekonomiden bahsediyorum)

Türkiye gerek üretim gerekse ticari yönden bir çok bağlantısını Çin'deki "kuşak yol"a göre yaptı.
Çünkü Çin tarihinin en büyük projesi olan kuşak yol'da Türkiye merkez ülke...

Böyle bir durumda ne İstanbul Havaalanının, nede  Kanal İstanbul'un önemi kalır. 1.5 Milyarlık Çin nüfusu Türkiye için çok büyük bir pazardı.
En son Dünya ekonomistlerinin verilerine göre Türkiye 10 yıl sonra Dünya'nın 5.büyük ekonomisi olarak tanımlanmıştı.
Bu duruma engel olacak güçler olacaktı... 

Şimdi bunlarla karşı karşıyayız.
 
.
Millet olarak bütün saldırılara ve provakasyonlara karşı uyanık olmalıyız.
 
Saygılarımla;
 
Bora Uysal Özizmirli
 

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum

Son Yazılar